BAŞKAN ÖMER GÜNEL’İN VİZYON PROJELERİ KUŞADASI’NIN ATMOSFERİNİ DEĞİŞTİRECEK

Temelleri atılan Lütfi Suyolcu Kent Meydanı ve Yaşam Merkezi ile Kuşadası Yaşam Kültür ve Spor Merkezi projeleri, kent sakinleri ile ziyaretçilerin sosyalleşmesine ve çeşitli aktivitelere katılmalarına olanak sağlayarak Kuşadası’nın atmosferini değiştirecek.

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel’in vizyon projeleri birer birer yaşama geçmeye başladı. 2019 yılının Nisan ayından bu yana Kuşadası’na değer katmak ve kenti hak ettiği yere taşımak için pek çok önemli çalışmayı yaşama geçiren Başkan Ömer Günel’in Kuşadası’na tüm çağdaş ülkelerde kent kültürünün ve planlamasının önemli bir parçası olan meydan kazandırma projesi için hazırlıklar tamamlandı.

KENT MEYDANI BİRLİK ve BERABERLİĞİ GÜÇLENDİRECEK

Eski belediye hizmet binasının kontrollü bir biçimde yıkılarak şantiye alanının kurulması ile başlayan çalışmalar hız kazandı. Toplam 20 bin metrekarelik alan üzerinde inşa edilecek ve Kuşadası’nın eski belediye başkanlarından Lütfi Suyolcu’nun adını taşıyacak olan Kent Meydanı ve Yaşam Merkezi projesinin yüzde 45’i yeşil alandan oluşacak. İçerisinde etkinlikler için kullanılmak üzere 500 kişilik amfi tiyatro, 38 dükkân, 600 araç kapasiteli 2 katlı otopark, çocuk oyun alanları ve yürüyüş yollarını barındıracak Lütfi Suyolcu Kent Meydanı ve Yaşam Merkezi projesi ile Kuşadası’nın önemli bir eksiği giderilecek. Kültür-sanat ve sosyal etkinlik alanları ile Kuşadası’na büyük bir değer katacak olan Lütfi Suyolcu Kent Meydanı ve Yaşam Merkezi, özel günlerde ev sahipliği yapacağı resmi kutlama ve törenler ile de kent sakinlerinin birlik, beraberlik ve dayanışma duygularını güçlendirecek.

KÜLTÜR, SANAT ve SPOR TEK ÇATI ALTINDA TOPLANACAK

Başkan Ömer Günel’in yaşama geçirdiği bir diğer önemli proje ise yıllardır otopark olarak kullanılan toprak sahada yapılacak olan Kuşadası Yaşam, Kültür ve Spor Merkezi projesi. 9 bin 477 metrekarelik alanda yükselecek olan merkez, kentin kültür, sanat ve spor faaliyetlerini tek bir çatı altında toplayacak. 5 bin 738 metrekaresi yeşil alan ve rekreasyon alanı olarak tasarlanan proje, 530 metrekarelik engelsiz yaşam merkezine, 1060 metrekarelik spor alanına ve 1889 metrekarelik sosyal donatı alanına sahip olacak. Bünyesinde 13’ü engelli olmak üzere toplam 273 araçlık bir otoparkı da barındıracak olan Kuşadası Yaşam, Kültür ve Spor Merkezi projesi 2025’te tamamlanacak. Kentin kapalı sosyal, kültürel ve sanatsal aktivite alanı ihtiyacını da giderecek olan proje, konumu ve barındırdığı detaylar ile fark yaratacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir