TRON Mucidi, 3 Altcoin’i Binance’e Boşalttı! Satış mı Geliyor?

Tron (TRX) kurucusu Justin Sun, bugün kripto para piyasasında iki cephede de önemli gelişmelere imza attı. Öğleden sonra gerçekleştirdiği işlemlerle 20 milyon dolar değerinde altcoin transferi gerçekleştiren Sun, aynı zamanda Çin’deki bir davada zafer kazandı. Fakat ABD’deki yasal mücadelesi hala devam ediyor. Bu gelişmeler, Sun ve kripto para piyasası için kritik bir öneme sahip.

TRON kurucusu, yüklü altcoin işlemi yaptı

Tron’un (TRX) kurucusu Justin Sun, bugün öğlen saatlerinde gerçekleştirdiği altcoin işlemleriyle kripto para piyasasında dikkat çekici bir hamle yaptı. Blockchain analiz firması Arkham Intelligence’ın verilerine göre Sun, 20 milyon doların üzerinde değerinde TRX, BTT ve WIN tokenlerini dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’e transfer etti. Sun, aşağıdaki miktarda altcoinleri Binance’e yolladı:

  • 173,8 milyon TRX (yaklaşık 21,37 milyon dolar)
  • 120,1 milyar BitTorrent (BTT)
  • 20,29 milyar WinkLink (WIN)

Transfer edilen bu üç altcoin de Sun’ın sahibi olduğu veya önemli ölçüde katkıda bulunduğu projelerle ilişkilidir. Kendisi 2018 yılında BitTorrent’i satın almış ve bu platformun yerel tokeni olan BTT’nin geliştirilmesini teşvik etmiştir. WIN ise merkeziyetsiz oracle hizmeti sunan bir projedir.

Justin Sun’ın zengin altcoin portföyü

Arkham Intelligence’ın verilerine göre Sun’ın cüzdanında hala önemli miktarda altcoin varlığı bulunmakta. Toplam değeri değeri 1 milyar doların üzerinde tahmin edilen varlıklar şunlar:

  • 1,97 milyar TRX
  • 100,9 trilyon BTT
  • 35,3 milyar WIN
  • 276.5 milyon USDD
  • 84 milyon USDJ
  • 88 milyon dolarlık BTC

Yasal mücadeleler devam ediyor

Justin Sun’ın altcoin işlemleri, şu anda yürüttüğü yasal mücadelelerin gölgesinde gerçekleşiyor. Kendisi, TRON DAO tarafından yapılan açıklamaya göre, Çin’deki Congqing Business Media Group’a karşı açtığı hakaret davasını kazandı. Sun, X hesabından yaptığı paylaşımda, karşı tarafın kendisinden özür dilediğini ve iki yıl aradan sonra da olsa davasını kazandığını duyurdu.

Öte yandan, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Mart 2023’te Sun aleyhine dava açmıştı. SEC, Sun’ın TRX satışlarında wash trading yaptığı iddiasında bulunuyor. Sun ise SEC’nin “küresel bir düzenleyici” olmadığını savunarak davanın düşürülmesini talep ediyor. Justin Sun’ın altcoin işlemlerinin ve yasal mücadelelerinin kripto para piyasası üzerinde nasıl bir etkisi olacağı ise önümüzdeki günlerde daha netlik kazanacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir